Sayaç Okuma ve Faturalandırma

 

Sayaç Okuma

NTECHNİC ELEKTRONİK SAN. TİC. A.Ş. Çevre Şehircilik Ve İklim Bakanlığı Tarafından ölçüm ve gider paylaşım belgesi düzenlemek üzere 0184 belge numarası ile yetkilendirilmiştir.
 
 

Faturalandırma

Yetkili olmayan firmalar tarafından yapılan ölçüm ve paylaşımlardan kaynaklanan ve yasal sorumlulukların yerine getirilmemesinden oluşabilecek zararlardan Site yönetimleri ve Kat malikleri sorumlu tutulmaktadır.
 

Sayaç Okuma Sisteminin Faydaları Nelerdir?

NTechnic A.Ş. ön ödemeli elektronik okuma sisteminin yanı sıra günümüzün modern uygulamalarını kullanarak sunduğu bir başka sayaç okuma sistemi ise idarelere fiziksel olarak gitmeden, uzaktan tüketim değerlerine ulaşma olanağı tanıyan okuma sistemidir. 30 yılı aşkın bir süredir veri depolama sistemleri üzerinde faaliyet gösteren; 500’ü aşkın kuruluşla paylaştığı sistemleri ile dünya genelinde öncü konuma sahip olan Ntechnic A.Ş., sayaç okuma ve gider bildirim sisteminde de farklı açılımlara imza atıyor. Ön ödemeli sistemde olduğu gibi uzaktan sayaç okumada sayaç tüketim değerlerini okumak için personelin ofisten ayrılması gerekmez; tüm bilgiler otomatik olarak bilgisayar sistemi tarafından toplanır.
Ekonomiktir
Sayaç okuma ve faturalandırma uzaktan ve otomatik olarak gerçekleştirilir. Bu sebeple sayaç okuma ve faturalandırma işlemleri arasındaki süre kısalır. Sistem internet üzerinden fatura ödeme seçeneği sunduğundan operasyon maliyetlerinde tasarruf sağlar.
Güvenlidir
Sistem otomatik olarak takip esasına dayandığından yetkisiz müdahaleler, ani tüketim düşmeleri yani sayacın by-pass edilmesi gibi kaçak girişimler hızla saptanabilir. Ayrıca ödemesi yapılmayan faturalar, klasik sistemde olduğu gibi üç ay sonra değil, aylık standartta takip edilebilir.
Tam Uyumludur
Bu sistemde farklı üretici firmaların elektronik tip sayaçları da otomatik sayaç okuma sistemine dahil edilebilir. Böylelikle enerji piyasasındaki özel sektör kuruluşları arasında sistemin avantajlı çıkacağı bir rekabeti artan hizmet kalitesini beraberinde getirir.

Sayaç Okuma Yöntemleri

 
MBus (Haberleşme protokolü)
Sayaçlarda bulunan haberleşme modülünün binada kurulacak haberleşme ağına irtibatlanması ile sayaçlardan toplu veri akışı sağlanır. Alınan veriler modem aracılığı ile Ntechnic Server da toplanır ve gelen fatura zamanlarına göre gider bildirimleri hazırlanarak Site Yönetimine hızlıca iletilir.
RF (RadyoFrekans)
Sayaçlarda bulunan radyo alıcı/verici sayesinde sayaçların yanına gitmeden kablosuz olarak sayaç verilerinin okunması ve sayaçlardaki vana veya rölelerin uzaktan açma/kapama işleminin yapılmasını sağlayan teknolojidir. Sayaçlarımız değiştirilebilir modül sayesinde RF haberleşme, Mbus haberleşmeli ve hatta istemeniz halinde takılabilir Ön ödeme modülü sayesinde kontörlü olarak sayaç değişimi gerektirmeden kullanım tercihinize göre kolaylıklar sağlamaktadır.
RS485
Birden fazla sayacı (128'e kadar ) aynı hatta bağlayarak sayaçların verilerini okumak ve sayaçları kontrol etmek için kullanılan iletişim teknolojisidir. İletişim 1000 metre mesafeye kadar çıkabilmektedir.
GPRS (General Packet Radio Services)
Mevcut GSM şebekeleri üzerinden sayaçlara ait verilerin iletilmesi için kullanılan iletişim teknolojidir. GPRS teknolojisi, yüksek haberleşme hızı ve kısa erişim süresine sahiptir.
Ethernet
LAN / DSL bağlantısı kullanılarak yerel bir ağdan veya internet üzerinden sayaçlara ait verilerin uzaktan okunması ve kontrol edilmesi için kullanılan iletişim teknolojisidir.
Ntechnic

Yenilikçi, sürdürülebilir, etkin yönetim anlayışımız ile güvenilir çözüm ortağınız olmaya hazırız.

Bize Ulaşın
  • İstiklal Mh. Alemdağ Cd. No:244/14 Ümraniye / İSTANBUL
  • 0216 325 66 99
  • info@ntechnic.com.tr